Genel Bilgiler

Teknik Veriler
Teknik Bilgi

Pregalvaniz Kaplama

Bu galvanizleme metodu, ürün üzerinde herhangi bir işlem yapılmadan önce uygulanan kaplama yöntemidir. Bu da bir sıcak daldırma galvaniz türü kaplama olmakla birlikte, kaplama kalınlığı ve uygulanma sırası açısından farklılık gösterir. En basit anlamda, rulo sac açıldıktan sonra, erimiş amonyum klorür (fiux) karışımının içinden geçer ve daha sonra erimiş çinko banyosuna sürekli bir şekilde daldırılır. Üzerindeki fazla çinko tabakası pürüzsüz bir hale getirildikten sonra sarılarak, tekrar rulo haline getirilir ve üretici firma bundan sonra bu sacı hammadde olarak kullanır.

Bu homojen kaplama kalınlığı yüzeylerde 10 um'dan 20 um'a (70 gr/m2 - 140 gr/m2) kadar değişir. Bu kaplama kalınlığına sahip pre-galvaniz sacdan üretilmiş malzemeler, daha çok bina içi gibi kuru havanın hükmettiği alanlarda kullanılmalıdır. Zararlı sayılabilecek maddeler ile bunların dolaylı etkilerinin korozyono neden olacağı bölgelerde tavsiye edilmemektedir. Sonuç olarak pre-galvaniz sacdan imal edilen kablo taşıyıcılarını uygun koşulların sağlandığı yerlerde seçmek, sıcak daldırma galvaniz yöntemiyle kaplanmış kablo taşıyıcılarına karşı daha ekonomik çözüm sağlar.


Teknik Bilgi

Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama

Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama (SDG) basit anlamda kompozisyonu ve tasarımı uygun demir veya çelik malzemelerin uygun temizleme aşamasından geçirildikten sonra, sıvı çinko dolu sıcak havuzlara daldırılıp çıkartılmasıyla gerçekleşir. Sıcak Daldırma Galvaniz yöntemi birçok atmosferik ortamda dahi paslanmayı önler. Sıcak daldırma uygulanan bir tasarım, ilk günkü direncini, bakım-onarım gerektirmeden yıllarca koruyabilir.